• Офіційний водний партнер

Новини

27.10.2020

“Неважливо, за який час ти подолаєш дистанцію. Важливо, що кожного разу ти перемагаєш себе і отримуєш задоволення від процесу” – Слава Варда

Біг був професійною кар’єрою майстра спорту з легкої атлетики Слави Варди. Тільки раніше це була дистанція 110 м з бар’єрами, а тепер, український телевізійний ведучий,  долає 10 півмарафонів за рік у межах серії забігів SPORTBANK DREAM RUNNING SERIES та готується до свого першого марафону 11th WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2020 ONLINE. Сьогодні він розповідає нам про свою мотивацію, травми та бігові плани на майбутнє.

 

Слава, ви пробігли усі 10 забігів серії забігів мрії Sportbank Dream Running Series, від Києва до Бостона. Забіг за яке місто запам’ятався найбільше? 

Звісно, Київ. Це моє рідне місто, я його дуже великий патріот. 

 

За яким принципом ви обирали траси для онлайн-забігів?

За принципом найменшої протидії:) Я спирався на природні лінощі вихідними. Аби далеко нікуди не їздити, більшість забігів пройшли біля дому чи на Трухановому острові. 

 

У 2019 році ви зібрали 6 українських мейджор-стартів від Run Ukraine — Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Київ і Запоріжжя. Чи є у вас мета пробігти світові мейджори? 

Я не вибудовую аж надто далекоглядних планів, проте вкрай люблю подорожувати та вдаватися до авантюр корисного штибу. Якщо світ виживе, то це буде позитивною авантюрою — поєднати низку подорожей з участю у світових мейджорах. 

Цьогоріч у мене була реєстрація на мейджор у Берліні, але її перенесли на 2021 рік. Відтак, можливо, набігаю щонайменше на одну медаль світового мейджора. 

До слова, через власне медалхантерство, буду все робити, аби пробігти український мейджор. Волію мати красиву підсумкову медаль фінішера усіх етапів Ukrainian Majors Running League!

 

Мотивацією для участі у  Sportbank Dream Running Series теж були медалі?

Медалі красиві! Я хлопець впертий: коли взяв першу медаль за Київ, то вирішив доконати цю справу до кінця. 

Це по-доброму смішна мотивація, якою я виправдовую свої пробіжки. 

 

Що вам подобається більше шосейні забіги чи трейлові? 

Цього сезону я робив багацько трейлів, бо ж сприяли умови карантину. Але бігти півмарафон у лісі, по пісках, по пагорбах з часом 1:39 для мене справа марудна. А я намагаюсь бігати легко.

Я люблю трейлранінг, але дозовано. Це класна штука, як різновид тренувань, який додає тобі потім сили на трасі. 

Давайте чесно – ми вже не в когорті тих, хто буде встановлювати світові рекорди. В першу чергу, потрібно отримувати задоволення. Неважливо, за який час ти подолаєш дистанцію. Важливо, що кожного разу ти перемагаєш себе і отримуєш задоволення від процесу. 

 

Ви бігаєте, плаваєте та їздити на велосипеді. Коли плануєте свій перший тріатлон? 

Цього року я зареєструвався на половинку Ironman в Австрії, але її відтермінували на 2021 рік. Як кажуть у фіналі легендарного анекдоту: “Досліди продовжуються”.

 

На Одеському півмарафоні 2019 року ви встановили свій PВ. А ще отримали серйозну травму ноги.

Я був у класній фізичній формі завдяки академії бігу Лебедєвих, але з кросівками я не вгадав. Вони були занадто жорсткі. 

Я не зважив на те, що буде доволі серйозний темп, 4:05 хв/км та крутий рельєф Одеси. Сталося як сталося. Було боляче і фізично, і морально, але мене врятувало те, що це трапилось за 400 м до фінішу. 

Я згадував усі мотиваційні ролики, де спортсмени воліють добігти, дійти, доповзти до фінішу за будь-яких обставин. Хлопці-пейсмейкери мене підбадьорили ще сильніше. Я відчував, що на всі заставки маю бути там. Майже на одній нозі та на адреналіні я перетнув фінішну арку. 

Цей горепашний досвід вкотре нагадав мені: до всього треба підходити з головою. 

 

Через кілька тижнів після травми ви вже пробігли півмарафон на 10th Wizz Air Kyiv City Marathon. Чи може щось змусити вас зійти з дистанції чи взагалі не вийти на старт? 

Я був обличчям 10th Wizz Air Kyiv City Marathon, тому у  мене не було варіантів! Я вийшов на старт, але, грубо кажучи, я подолав дистанцію пішки, за 2:07.

Мені, як і вам, почасти буває лінь. Буває, що ввечері вже катма сили, але тобі треба на тренування. Ти знаєш – не потренуєшся, то на забігу пробіжиш не так, як хочеш. Тоді в мені вмикається професійний спортсмен, який не дає змоги звертати зі шляху. Але я працюю над тим! Можливо, наступного року прогуляю вашу лігу:)

 

У вас є собака Кора. Як вона ставиться до довгих дистанцій? Чи плануєте цього року знов разом долати дистанцію на Wizz Air Kyiv City Marathon?

Кора зі мною пробігла 3 чи 4 півмарафонські тренувальні дистанції. Вона любить бігати трейли, бо від асфальту зчісуються подушки лапок. 

До речі, саме з нею пробігли мій перший тренувальний півмарафон, з якого все почалось. Правда, Кора на 15 км лягла відпочивати біля озера доки я добігав. 

Цього року на Wizz Air Kyiv City Marathon я буду бігти свій перший марафон разом з моїм кумом — заслуженим тренером України з легкої атлетики, тому Кора відпочиває. 

 

Які у вас плани на бігове майбутнє?

Перше – було б добре мати це бігове майбутнє;))

Ну, а на додачу – повний світовий мейджор, але надто не згорююся, якщо цього не буде.