До старту
залишилось
  • Офіційний водний партнер
До старту
залишилось

Китай

 

Друзі, у цьому сезоні ми обіцяємо вам повне занурення в атмосферу міст, за які ми бігтимемо протягом БІГОВОЇ СЕРІЇ МРІЇ ОНЛАЙН. Ми збиратимемо фільми, книги, рецепти та музику різних країн, аби ваша віртуальна подорож була по-справжньому насиченою.

Друга зупинка нашої віртуальної бігової подорожі — Пекін. Тому ця сторінка присвячена китайській культурі. Тут ви знайдете перелік найкращих фільмів, знятих китайськими режисерами, список книг від китайських письменників, інформацію про найвідоміші забіги Китая, рецепти місцевої культури, а також тематичну музичну добірку.

Вмикайте уяву та біжіть ЕТАП ПЕКІН 6-7 лютого разом з нами!

 

 

Кінематограф Китая

 

Саме час почати занурення в атмосферу Китая та присвятити вечір перегляду фільмів китайського виробництва.

 

🎥 «Тигр, що крадеться, дракон, що затаївся» / «Crouching Tiger, Hidden Dragon» / 臥虎藏龍

Режисер: Ли Ань

Рік: 2000

Події відбуваються в Китаї часів династії Цин, в 1779 році. Мубай, великий майстер бойових мистецтв, полишив цивілізацію та практикує медитацію в горах. Його вчитель Південний Журавель був колись отруєний Нефритової Лисицею — вбивцею, яка, незважаючи на заборони, захотіла опанувати таємну майстерність єдиноборств Удан. Мубай давно бажає звести з нею рахунки…

Стрічка отримала «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою, а також стала найбільш касовим неангломовним фільмом у американському прокаті. 

 

🎥 «Дім летючих кинджалів» / «House of Flying Daggers» / 十面埋伏

Режисер: Чжан Імоу

Рік: 2004

Картину знято в жанрі уся. Вона розповідає про таємного агента імператорської поліції, який полює за лідерами повстанського руху і завойовує для цього довіру, за його даними, дочки лідера бунтівників і сам же потрапляє в пастку. Це один з фільмів, що відображають «заборонену» любов і показують, як любов губить життя.

До речі, вирішальна бойова сцена була знята в місті Косів Івано-Франківської області. Зйомка відбувалася у жовтні, і тоді несподівано випав сніг. У зв’язку з цим режисер вирішив змінити сценарій таким чином, щоб здавалося, ніби ця епічна битва почалася восени і закінчилася взимку. 

 

🎥 «Любовний настрій» / «In the Mood for Love» / 花樣年華

Режисер: Вонг Карва́й

Рік: 2000

Гонконг, 1962 рік. Чоу Мо Вана і Су Лі Жінки в’їжджають в сусідні кімнати в прибутковому будинку. У обох є супутники життя, які затримуються довго на роботі. Чоу і Су частенько нудьгують в своїх кімнатах на самоті, тому незабаром між ними зав’язуються стосунки.

Чоу і Су стають все ближче один до одного, але в міру цього зближення намагаються переконати себе, що у них все не закінчиться так само сумно, як у їхніх половинок.

 

🎥 «Вічно молодий» / «Forever Young» / 無問西東

Режисер: Фанфан Лі

Рік: 2018

Це історія про чотири покоління, що охоплює сто років сучасної китайської історії. Кожне покоління постає перед труднощами й вчиться з ними справлятися. Уроки, які отримують герої — джерело сили, яке дозволяє людині йти вперед, в майбутнє, поки того прагне серце.

 

🎥 «Душ» / «Shower» / 洗澡

Режисер: Ян Чжан

Рік: 1999

Бізнесмен Так Мін, отримавши листівку від молодшого брата, повертається з Шеньчженя додому в Пекін в тривожних почуттях. Він подумав, що батько помер, але старий Лю, на щастя, виявився живий і здоровий. Однак район, де стоїть батьківська хата, готується під знесення. Під бульдозери потрапляє і єдиний засіб існування сімейного бізнесу — традиційна лазня, сакральне місце для будь-якого китайця, де збираються не тільки помитися, а й поспілкуватися люди різних поколінь. Кілька днів, проведених вдома поруч з близькими людьми, назавжди змінять життя Так Міна.

 

Зберігай список та занурюйся в атмосферу Китая!

Література Китая

Друже, підготували для тебе 3 книги, які допоможуть заглибитися в китайську культуру.

 

📙 «Мистецтво війни», Сунь-Цзи

Це найвідоміший давньокитайський трактат, присвячений військовій стратегії та політики

 

📙 «Десять слів про Китай», Юй Хуа

Юй Хуа — один з найвідоміших сучасних китайських письменників. Він склав збірник есе, кожне з яких зветься одним з 10 слів: «народ», «вождь», «читання», «творчість», «революція», «нерівність» та інші.

Наскрізна тема, яка проходить через всі десять есе — це кардинальні зміни Китаю за останні 40 років.

 

📙 «Дикі лебеді», Юн Чжан

Ця книга в оригіналі написана англійською (хоча її авторка китаянка) в жанрі документальної літератури і являє собою спогади про життя її бабусі, її матері та її власного життя в Китаї. Через долі трьох жінок проходить вся китайська історія XX століття. Книга стала бестселером, була видана на 32 мовах тиражем 12 млн примірників.

 

❓ А ти читав щось з китайської літератури?

Кухня Китая

 

Три найпопулярніших забіги Китая

6-7 лютого відбудеться другий онлайн-забіг БІГОВОЇ СЕРІЇ МРІЇ, присвячений китайській столиці — Пекіну. І напередодні старту ми вирішили ближче познайомити тебе з китайською культурою та його спортивними заходами, зокрема склали ТОП-3 найвідоміших забіги в Китаї. Отже:

 

Beijing Marathon 

Міжнародний пекінський марафон відбувається щорічно наприкінці жовтня з 1981. Він є одним із найстаріших і найпрестижніших марафонів у Китаї.

Учасники стартують на площі Тяньаньмень і фінішують поблизу Олімпійського спортцентра. Шлях атлетів пролягає через відомі історичні пам’ятки Пекіна. 

Окрім основної дистанції, у межах Міжнародного пекінського марафону можна пробігти 21 км, 9 км і 4.2 км. Також є командні забіги.

Вартість реєстрації від 50 $. 

 

Great Wall of China Marathon 

У Китаї також організовують один з найбільш незвичайних і найбільш складних забігів у світі — Марафон Великої китайської стіни. 

Учасники стартують на ділянці Великої китайської стіни біля перевалу Хуан’я, який розташований на півночі району Цзічжоу муніципалітету Тяньцзінь. Далі атлети біжать по крутому гірському хребту вздовж Великої китайській стіні. Дистанція включає в себе подолання 20 000 ступенів, які розрізняються по висоті від кількох сантиметрів до майже півметра.

Вперше забіг відбувся в 1999. І з того часу щорічно проходить у третю середу травня. 

Наявні дистанції: 42 км, 21 км і 8.5 км.

 

Shanghai Marathon 

Ще один престижний марафон вже двадцять років поспіль відбувається в Шанхаї. Він став одним із небагатьох спортивних заходів 2020 року, які не скасували через пандемію. Так, у листопаді на Шанхайському марафоні стартували близько 9000 учасників, зробивши цей старт наймасовішим забігом року у світі. 

Вперше Шанхайський марафон відбувся в грудні 2000 року. Наразі забіг має Platinum Label від World Athletics.

Учасники стартують на площі Чень І, а фінішують — на Шанхайському стадіоні. Частина дистанцій пролягає по набережній взовж ріки Хуанпуцзян.

 

На якому з цих забігів тобі хотілося б стартувати найбільше?

Музика Китая